Cinci stagii în SUA își așteaptă beneficiarii la Școala de Studii Avansate în Jurnalism

Cinci stagii în SUA își așteaptă beneficiarii la Școala de Studii Avansate în Jurnalism

Vrei o bursă și un stagiu de 4 săptămâni într-o redacție din SUA? Școala de Studii Avansate în Jurnalism îți oferă această șansă. Depune, până pe 16 martie 2020, dosarul cu următorul conținut:

  1. CV
  2. Scrisoare de intenție
  3. 2 scrisori de recomandare (dintre care una din partea instituției media în care activezi)
  4. Declarație de angajament prin care accepți să lucrezi timp de 6 luni după revenirea în Moldova în redacția care te deleagă
  5. Lista redacțiilor (2-3) din SUA în care ai dori să realizezi stagiul

Expediază dosarul (complet, cele incomplete vor fi respinse) pe adresa de e-mail: agonta@scoaladejurnalism.md, sau vino la sediul Școlii de Studii Avansate în Jurnalism și depune-l (str. Veronica Micle nr. 1/1, etajul 2, MD-2012).

Persoană de contact: Aneta Gonța, Directoare, Școala de Studii Avansate în Jurnalism.

Eligibili sunt atât jurnaliștii care deja activează într-o redacție din Moldova, cât și studenții care colaborează cu anumite redacții. Bursele și stagiile sunt oferite în cadrul proiectului „Fortificarea capacității media de a produce conținut local creativ și informațional de înaltă calitate”, finanțat de Ambasada SUA în Republica Moldova. Perioada stagiilor este cuprinsă între lunile iunie-august 2020.  

Acest site folosește cookies

Am înțeles