A început a II-a ediție a Cursului de Podcasting, realizat în parteneriat cu DW Akademie

A început a II-a ediție a Cursului de Podcasting, realizat în parteneriat cu DW Akademie

Cursul de Podcasting a început cu un atelier pentru dezvoltarea creativității. Cei 14 participanți, doritori de a-și face propriul podcast, și-au făcut cunoscute ideile în cadrul unui atelier de ideație – IdeaLab. Yulia Alekseeva de la DW Akademie i-a ghidat pe fiecare cum să le transforme într-un concept de podcast.

Pentru ei au început cele 11 săptămâni pline de noi descoperiri, sub îndrumarea mai multor instructori locali, certificați de DW Akademie, precum și internaționali. Fiecare dintre ei va lupta pentru marele premiu - un grant pentru producția propriului podcast.

Cursul de Podcasting a fost lansat de Școala de Jurnalism din Moldova (ȘJM), în parteneriat cu DW Akademie, în anul 2023. A fost elaborat după metodologia academiei germane și este conform tendințelor din industrie.

Acest site folosește cookies

Am înțeles