Am lansat Admiterea 2024: Devino jurnalist/ă cu influență sau fă o schimbare în carieră!

Înscrierile pentru noul an de studii la Școala de Jurnalism din Moldova debutează cu o reducere de 30% pentru cele două programe - Audio și Video. Prețul promoțional este valabil în perioada 5 iunie - 15 iunie (ora 23:59).

Noi punem bazele, tu devii de succes în timp!

În doar ȘASE LUNI te vei descoperi, te vei transforma, îți vei modela personalitatea și vei cuceri noi culmi.

- RAPID obții cunoștințe și abilități elementare în industria media.

- SIMPLU și UȘOR deprinzi bazele Jurnalismului Audio și Video de la jurnaliști-instructori cu experiență locală și internațională.

- ÎNVĂȚAREA PRIN PRACTICĂ (learning by doing) te ajută să-ți găsești propriul stil, să devii o voce care știe să facă diferența și, astfel, să te deosebești.

- JOB: TV, radio, online/scris, multimedia sau domenii conexe precum PR, comunicare, copywriting, SMM sau content manager.

- ACCES la networking, echipamente și la alte instruiri organizate de Școala de Jurnalism.

- DIVERSITATE și INCLUZIUNE. Programele se adresează absolvenților de liceu, studenților de la orice facultate și profesioniștilor care doresc o schimbare de carieră.

- INSTRUIRE axată pe faptul că jurnalismul este, în primul rând, despre vocație, integritate, creativitate, continuă dezvoltare și adaptare la vremuri.

Completează formularul de încriere pe admitere.scoaladejurnalism.md

Cursurile sunt programte perioada septembrie 2024 – martie 2025, de 3-4 ori pe săptămână (de la 16:00 la 20:00), cu prezență fizică.

Limba de predare: română (se pot înscrie și vorbitorii de alte limbi care înțeleg limba română)

Școala de Jurnalism din Moldova: Povestea ta începe cu noi!