Elevi și profesori din Bălți, Fălești și Sângerei, în vizită la Școala de Jurnalism din Moldova
![Elevi și profesori din Bălți, Fălești și Sângerei, în vizită la Școala de Jurnalism din Moldova](/storage/news/1707470625_photo_2024-02-09_11-14-42.jpg)
Am avut oaspeți la Școala de Jurnalism din Moldova, chiar în timpul cursului de Jurnalism TV cu Vitalie Cojocari, jurnalist Euronews România. Ne-a vizitat un grup de elevi și profesori de la Colegiul Politehnic și cel de Industrie Ușoară din Bălți. Ne-am bucurat că sunt curioși să afle cât mai multe despre noi și elevii de la gimnaziile din satele Catranâc și Glinjeni din raionul Fălești, precum și din satele Slobozia-Chișcăreni și Flămânzeni din raionul Sângerei.
Vizita a fost organizată de Asociația Obșească “Nord Press Club”, cu care Școala de Jurnalism din Moldova are semnat un memorandum de colaborare.