Elevi și profesori din Bălți, Fălești și Sângerei, în vizită la Școala de Jurnalism din Moldova

Elevi și profesori din Bălți, Fălești și Sângerei, în vizită la Școala de Jurnalism din Moldova

Am avut oaspeți la Școala de Jurnalism din Moldova, chiar în timpul cursului de Jurnalism TV cu Vitalie Cojocari, jurnalist Euronews România. Ne-a vizitat un grup de elevi și profesori de la Colegiul Politehnic și cel de Industrie Ușoară din Bălți. Ne-am bucurat că sunt curioși să afle cât mai multe despre noi și elevii de la gimnaziile din satele Catranâc și Glinjeni din raionul Fălești, precum și din satele Slobozia-Chișcăreni și Flămânzeni din raionul Sângerei.

Vizita a fost organizată de Asociația Obșească “Nord Press Club”, cu care Școala de Jurnalism din Moldova are semnat un memorandum de colaborare. 

 

 

Acest site folosește cookies

Am înțeles