Oportunitate de activități practice pentru studenții care învață Jurnalism la ULIM

Oportunitate de activități practice pentru studenții care învață Jurnalism la ULIM

Astăzi, am discutat cu profesori și studenți despre programele de instruire și oferta educațională a Școlii de Jurnalism din Moldova, care i-ar putea interesa pe studenții la Jurnalism de la ULIM. Am vorbit despre importanța îmbinării cunoștințelor teoretice cu activitatea practică și le-am prezentat oportunitățile din cadrul Școlii noastre în acest sens. Reamintim că instructorii Școlii de Jurnalism din Moldova sunt nume notorii și au ani de experiență în domeniu. Mulțumim pentru invitație Departamentului Relații Internaționale și Jurnalism din cadrul ULIM. Împreună pregătim viitoarea generație de jurnaliști pentru provocările din lumea reală a mass-media.

Precizăm că Școala desfășoară programe de instruire și training-uri la care se pot înscrie atât jurnaliștii începători sau cu experiență, cât și cei care nu au studii în domeniul jurnalismului. 

 

Acest site folosește cookies

Am înțeles