Școala de Jurnalism din Moldova angajează Director/Directoare Marketing

Școala de Jurnalism din Moldova (ȘJM), organizație non-profit, orientată spre instruiri în domeniul mass-media, angajează Director/Directoare Marketing.

Școala de Jurnalism din Moldova, înregistrată ca entitate juridică pe 28 iunie 2021 este succesoarea proiectului „Școala de Studii Avansate în Jurnalism din Chișinău”, lansat în 2006 ca proiect-pilot al Centrului pentru Jurnalism Independent din Republica Moldova.

Responsabilități:

  • Realizează analize privind preferințele potențialilor beneficiari ai Școlii de Jurnalism;
  • Elaborează și implementează strategia de Marketing și comunicare a Instituției și planul de acțiuni;
  • Monitorizează și evaluează rezultatele campaniilor de marketing pentru a ajusta strategiile viitoare;
  • Contribuie la scrierea propunerilor de proiecte pentru a integra prevederile strategiei de marketing și comunicare în acestea;
  • Monitorizează activitățile planificate și realizate în cadrul proiectelor și elaborează materiale de comunicare în baza acestora;
  • Monitorizează respectarea Brandbookului organizației de către parteneri și membrii echipei ȘJM;
  • Elaborează produsele foto/video ale Instituției;
  • Monitorizează conținutul publicat pe rețelele sociale și contribuie la îmbunătățirea acestuia;
  • Dezvoltă concepte și implementează activități de PR (pentru formarea unei imagini pozitive a Instituției în comunitate);
  • Colectează reacții de la beneficiarii serviciilor Instituției și le folosește în promovarea imaginii școlii.

Calificări, competențe și experiență minime față de candidați:

  • Studii universitare sau/și experiență în marketing, management sau jurnalism;
  • Abilități de prioritizare, organizare eficientă și management de proiect;
  • Atenție la detalii și spirit de observație;
  • Gândire creativă și capacitate de a genera noi idei;
  • Experiență într-un post similar minim 2 ani;
  • Cunoașterea fluentă a limbilor engleză și română;
  • Abilități excelente de comunicare și scriere;
  • Responsabilitate și punctualitate;
  • Atitudine pro-activă, responsabilă față de sarcinile asumate și autonomie în realizarea lor.

Ce oferim:

  • Mediu de lucru confortabil și prietenos;
  • Regim de lucru hibrid (la birou și  de la distanță);
  • Posibilități de dezvoltare profesională.

Timpul estimat pentru activitate: full-time.

Perioada de angajare: nedeterminată.

Data de începere a lucrului: imediat.

Locul de muncă: Școala de Jurnalism din Moldova, Chișinău, str. Alexei Mateevici, 60, sediul Mediacor.

Termenul limită de depunere a dosarului: 07 iulie 2023, ora 18:00.

Persoanele interesate vor expedia la adresa electronică info@scoaladejurnalism.md o scrisoare de intenție cu 2 contacte de referință și CV-ul.

Școala de Jurnalism din Moldova își rezervă dreptul să invite la interviu doar persoanele care vor întruni condițiile din anunț. Pentru detalii sau precizări: +373 69 269 956. Persoană de contact: Maia Metaxa, directoarea Școlii de Jurnalism din Moldova.

In procesul de selecție, Școala de Jurnalism din Moldova nu discriminează direct sau indirect candidatul/candidata pe criterii de sex, vârstă, apartenență națională, rasă, etnie, religie, viziuni politice, orientare sexuală, origine/statut social, etc. Se va ține cont doar de competențele profesionale ale candidatului/candidatei. Școala de Jurnalism din Moldova oferă șanse egale tuturor, dosarele fiind analizate obiectiv și cu asigurarea confidențialității.

Am înțeles