Am ieșit de la Școală mai bogată cu miliarde de cunoștințe

Toți din jur când au auzit că iarăși mai fac o școală (2017) Şcoala de Jurnalism din Moldova mi-au zis: „Tu, ca și Lenin, toată viața înveți!” „Ei și ce”, am zis eu atunci. Mai rău nu am să fac, mai proastă nu am cum să fiu și chiar nu cred că ar putea să fie un dezavantaj!

Am avut dreptate! A fost #DragosteLaPraVedere și dupa 11 luni, am ieșit mai bogată cu miliarde de cunoștințe depozitate bine la mansardă,cu tehnici de scriere și montaj, dar cel mai important am cunoscut oameni-valori pe care îi respect și care sunt meseriași în domeniul jurnalistic din MOLDOVA: Alina Radu Diana Railean Dorin Scobioală Lilia Barbarosie Vasile Botnaru.

Ieri mi-au fost profesori, astăzi sunt colegii mei și sunt onorată de acest statut!

Exemplul meu, dar și al multor colegi este clar că oricine, oricând, indiferent de vârsta poate să se îndrăgostească de jurnalism la prima vedere sau poate vorba poetului „cu sete de nebun să se îndrăgostească de dragostea lui veche!