Școala de Jurnalism din Moldova a fost trambulina spre primul meu job în televiziune

Școala m-a încurajat să gândesc liber și fără stereotipuri, să fiu curioasă și să pun la îndoială tot ce mi se spune, să adresez întrebări incomode și să am răbdarea să înțeleg răspunsurile. De-a lungul timpului, studiile în cadrul Școlii au fost ca o carte de vizită, prin care eram recomandată ca o jurnalistă cu verticalitate și profesionistă.

Este istoria Veronicăi Gherbovețchii, absolventa promoției 2008 a Școlii de Jurnalism din Moldova. Scopul Veronicăi Gherbovețchii a fost să lucreze într-o televiziune. Și i-a reușit. Astăzi, Veronica este autoarea emisiunii „Moldova gândește”, la TV8.

Și tu poți lucra într-o televiziune. Investește în abilitățile tale. Vino la Școala de Jurnalism.