Bursele NED pentru admiterea de toamnă la Școala de Studii Avansate în Jurnalism!

Toamna vine cu vești bune la Școala de Studii Avansate în Jurnalism! Datorită unui grant oferit de National Endowment for Democracy din Washington, anunțăm un concurs pentru două Burse NED, pe care le vom oferi la cei mai buni doi candidați ce vor dori să se alipească actualei promoții a ȘSAJ.

Vă așteptăm cu drag și vă reamintim că Școala de Studii Avansate în Jurnalism înseamnă nu doar cei mai buni profesioniști media pe post de instructori. ȘSAJ înseamnă șansa de a cunoaște personalități marcante în diverse domenii; o vizită de studiu la mai multe instituții media din București; curs gratuit de Stilistică Română, iar la vară, pe final de an, vă așteaptă cele mai frumoase experiențe de redacție și cele mai reușite șanse de angajare.

Criteriile sunt aceleași ca la admitere și le găsiți aici.

Termenul limită de depunere a dosarelor: 07 septembrie 2017, ora 17:00.

Mai multe detalii la: 022.92.94.40, 079.909414 (Veronica Marin); e-mail: vmarin@scoaladejurnalism.md

Ne găsiți pe adresa: Școala de Studii Avansate în Jurnalism, or. Chișinău, str. Tighina 49/4, et. 3.