Admiterea 2016: Încă două săptămâni ca să te înscrii la Școala de Studii Avansate în Jurnalism!

Ai absolvit facultatea de Drept, Economie, Politehnică, Agricultură, IT sau Teatru, dar visezi la o carieră în presă? Mai ai o șansă! Școala de Studii Avansate în Jurnalism anunță extinderea termenului de depunere a dosarelor.

Așadar, adună dosarul...

• CV

• Formular (descarcă)

• Scrisoare de motivare

• Trei materiale jurnalistice (nu este obligatoriu ca acestea să fi fost publicate) sau poți scrie un eseu la temă liberă

• Două recomandări

• Copia diplomei de studii superioare

• Copia buletinului de identitate

...și adu-l la ȘSAJ până joi, 14 iulie 2016, ora 17.00!

Adresa noastră: str. Tighina 49/4, et. 3

Email (așteptăm și dosare online): vmarinATscoaladejurnalismDOT.md (* a se înlocui AT cu @ și DOT cu .)

Detalii referitoare la procedura de admitere: Veronica Marin - tel.: 022.92.94.40, 079909414

Nu lăsa pe mâine ceea ce poți face azi!