Cursuri gratuite la ȘSAJ pentru toți cei interesați de media

Ești jurnalist(ă), freelancer(ă), student(ă) la facultățile de jurnalism de la universitățile din țară, reprezentant(ă) al/a unui ONG sau pur și simplu ești interesat(ă) de mass-media?

În anul academic 2019-2020, Școala de Studii Avansate în Jurnalism din Chișinău și-a deschis ușile și pentru tine! Acum ai șansa de a frecventa GRATUIT unul sau mai multe dintre cursurile predate studenților noștri de profesioniști din domeniu.

Cursurile se vor desfășura în perioada noiembrie – decembrie curent: luni, miercuri și vineri de la 09:00 până la 14:00, iar marți și joi – de la 10:30 până la 14:30.

Iată cursurile la care poți participa:

1. Editare video, cu Denis Rusu, 11-15 noiembrie
  2. Blogging, cu Diana Guja, 18-19 noiembrie
  3. Vlogging, cu Alina Andronache, 20-22 noiembrie
  4. Jurnalismul mobil (MoJo), cu Cristian Jardan, 25-29 noiembrie
  5. Jurnalismul TV, cu Dorin Scobioală și Vitalie Guțu, 2-6 decembrie
  6. Dicție și Public Speaking, cu Tamara Berzoi, 9-13 decembrie
  7. Video Storytelling, cu Eugenia Crețu, 16-20 decembrie

Pentru a te înscrie, completează formularul, iar dacă ai întrebări, nu ezita să ne contactezi la adresa de email grabacov@scoaladejurnalism.md sau la numărul de tel. 022 92 94 40.

De asemenea, ne poți urmări pe Facebook și Instagram.

Te așteptăm la ȘSAJ – Școala TA de jurnalism!

Adresa noastră: str. Veronica Micle 1/1, etajul 2 (între străzile Armenească și Vasile Alecsandri).