Școala ta de jurnalism

Cunoștințe, abilități și deprinderi de la jurnaliști cu experiență pentru jurnaliști în devenire.

instructori / instructoare
cursuri
studenți / studente

Instructorii noștri

Tatiana Puiu Legislația mass-media

Tatiana Puiu

Avocată, coordonatoare de proiecte în cadrul organizației Freedom House în Moldova, membră a Comitetului European pentru Drepturile Sociale (CEDS), membră a Asociației obștești „Juriștii pentru drepturile omului”.

Lilia Curchi Jurnalismul de mediu

Lilia Curchi

Redactoră coordonatoare la Revista „Natura”, directoare executivă a Asociației Jurnaliștilor de Mediu și Turism Ecologic din Republica Moldova, fondatoare și administratoare a platformei de știri de mediu Ecopresa.md, inițiatoare a decernării premiilor pentru jurnalismul de mediu, care se desfășoară anual în Republica Moldova.

Cristina Durnea Legi și instituții ce reglementează activitatea mass-media

Cristina Durnea

Consilieră juridică la Centrul pentru Jurnalism Independent.

Victoria Dumbravă Jurnalismul vizual și Multimedia Newsroom

Victoria Dumbravă

Editoră-șefă a portalului AGORA, jurnalistă cu vastă experienţă în media online.

Istorii care inspiră

Am înțeles