Școala ta de jurnalism

Cunoștințe, abilități și deprinderi de la jurnaliști cu experiență pentru jurnaliști în devenire.

instructori / instructoare
cursuri
studenți / studente

Instructorii noștri

Vadim Cușnir Rețelele sociale. Social Media Marketing / Bazele Google Analytics / Bazele SEO

Vadim Cușnir

.

Cristina Mogîldea Cultivarea limbii române

Cristina Mogîldea

Fostă șefă a Departamentului Media Azi și Cercetare al Centrului pentru Jurnalism Independent din Chișinău.

Nadine Gogu Etica și diversitatea în mass-media

Nadine Gogu

Directoare executivă a Centrului pentru Jurnalism Independent și membră a Asociației Jurnaliștilor Francofoni. Din 2003 este corespondentă pentru „Reporteri fără Frontiere”. A lucrat redactoră șefă-adjunctă la ziarul săptămânal „Timpul” (2001-2002) și redactoră-șefă a Agenției de știri „Flux” (2000-2001).

Natalia Porubin Etică și diversitate

Natalia Porubin

Comunicatoare și jurnalistă cu o experiență profesională de peste două decenii. Din 2019 este membră a Consiliul de Presă. S-a specializat pe teme de educație, social, non-discriminare, drepturile omului.

Istorii care inspiră

Am înțeles